Bugun...



CHP İzmir Büyükşehir ve İstanbul İlçe Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer oldu

facebook-paylas
Tarih: 28-01-2019 11:33

CHP İzmir Büyükşehir ve İstanbul İlçe Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında "yerel seçim" gündemiyle parti genel merkezinde toplandı.

 

Yaklaşık 13 saat süren toplantıda, aralarında İzmir'in de bulunduğu toplam 145 belediye başkan adayı belirlendi.

 

Buna göre, CHP, İzmir'de Tunç Soyer, Hakkari'de Metin Koparan, Kırklareli'nde Mehmet Tuna Soykan, Rize'de Ayhan Akyüz, Zonguldak'ta Şenol Şanal'ı aday gösterdi.

 

CHP'nin İstanbul ve İzmir ilçelerinin de bulunduğu diğer belediye başkan adayları şöyle:

 

"Afyonkarahisar Şuhut'ta Ekrem Özsoy, Sinanpaşa Düzağaç'ta Osman Kavas, Boldavin Özburun'da Uğur Koç, İhsaniye'de Tunay Türkmen, Ağrı Doğubeyazıt'ta Fesih Maral, Patnos'ta Lokman Çetin, Antalya Kumluca'da Mustafa Köleoğlu, Balıkesir Ayvalık'ta Rahmi Gençer, Bandırma'da Tolga Tosun, Erdek'te Hüseyin Sarı, Altıeylül'de Esin Balıbek, Bartın Ulus Kumluca'da Gülizar Saygın, Ulus Abdipaşa'da Yaşar Alkız, Batman Sason'da Cuma Uçar, Bitlis Mutki'de Tahir Bakır, Adilcevaz'da Mehmet Reşit Önal, Burdur Gölhisar Yusufça'da Mustafa İnce, Bursa Osmangazi'de Erkan Aydın, Diyarbakır Eğil'de Ahmet Aktay, Sur'da Ramazan Eker, Edirne Keşan'da Şenol Yalı, Elazığ Alacakaya'da Nazmi Gürbüz, Arıcak'ta Mustafa Coşkun, Erzincan Mercan'da Fulya Ateşlenmek, Erzurum Karayazı'da Mahmut Han Koçak, İspir'de Nafiz Aydın, Tekman'da Sebahattin Uludağ, Aziziye'de Aydın Söylemez, Karaçoban'da Bekir Yılan, Aşkale'de Cemal Karausta, Eskişehir Beylikova'da Tolga Savaş, Mihalgazi'de Bülent Durna, Giresun Güce'de Mehmet Salih Bahadır, Keşap'ta Murat Bıçakçı, Hakkari Yüksekova Esendere'de Mithat Baran, Şemdinli Derecik'te Suat Yüksel, Yüksekova'da Peruz Çamlı, Iğdır Hoşhaber'de Osman Toka, İstanbul Adalar'da Erdem Gül, Ataşehir'de Battal İlgezdi, Avcılar'da Turan Hançerli, Bahçelievler'de Mehmet Ali Özkan, Bakırköy'de Bülent Kerimoğlu, Başakşehir'de Abdulhadi Akmugan, Bayrampaşa'da Remzi Albayrak, Beşiktaş'ta Rıza Akpolat, Beykoz'da Coşkun Tosun, Büyükçekmece'de Hasan Akgün, Çatalca'da Cem Kara, Çekmeköy'de Seyfettin Yıldırım, Esenyurt'ta Kemal Deniz Bozkurt, Fatih'te Soner Özimer, Gaziosmanpaşa'da Erkan Kaya, Güngören'de İsmet Yaşar, Kadıköy'de Şerdil Dara Odabaşı, Kartal'da Gökhan Yüksel, Pendik'te Mehmet Salih Usta, Sancaktepe'de Özgen Nama, Sultanbeyli'de Ayhan Koç, Sultangazi'de Halil Bozkurt, Şile'de Ali Secaattin Güney, Tuzla'da Salim Gürsoy, Ümraniye'de Cafer Aktürk, Üsküdar'da Ahmet Kılıç, Zeytinburnu'nda Adil Emecan, Eyüp Sultan'da Emel Bilenoğlu, Sarıyer'de Şükrü Genç, İzmir Balçova'da Mehmet Ali Çalkaya, Bayındır'da Ufuk Sesli, Bergama'da İdris Yavuzyılmaz, Beydağ'da Feridun Yılmazlar, Bornova'da Mustafa İduğ, Çeşme'de Ekrem Oran, Narlıdere'de Ali Engin, Dikili'de Adil Kırgöz, Foça'da Fatih Gürbüz, Gaziemir'de Halil Arda, Güzelbahçe'de Özdem Mustafa İnce, Karabağlar'da Muhittin Selvitopu, Karaburun'da İlkay Girgin Erdoğan, Karşıyaka'da Cemil Tugay, Menderes'te Mustafa Kayalar, Menemen'de Serdar Aksoy, Çiğli'de Selim Utku Gümrükçü, Ödemiş'te Mehmet Eriş, Seferihisar'da Yelda Celiloğlu, Selçuk'ta Filiz Ceritoğlu Sengel, Torbalı'da Ramazan İsmail Uygur, Urla'da İbrahim Burak Oğuz, Konak'ta Abdül Batur, Karaman Sarıveliler'de Muhitdin Türkan, Sudurağı'nda Gürsel Aksoy, Kars Digor Dağpınar'da Nurettin Artuğ, Kastamonu Seydiler'de Halit Cesur, Kayseri Hacılar'da Gülay Talaslı, Tomarza'da Osman Koç, Kırıkkale Karakeçili'de Salih Büyükkaya, Pehlivanköy'de Abdurrahman Öntürk, Konya Çumra'da Veli Harman, Derbent'te İsmail Fidan, Emirgazi'de Dursun Döleker, Karapınar'da Kamil Bülbül Okuyucu, Karatay'da Mehmet Şeflek, Meram'da Mehmet Gayretli, Selçuklu'da Ahmet Adil Tırpan, Kütahya Çavdarhisar'da Ali Okur, Gediz Eskigediz'de Ekrem Taşkesdik, Manisa Soma'da Abdullah Saka, Mersin Tarsus'ta Haluk Bozdoğan, Silifke'de Mustafa Turgut, Mezitli'de Neşet Tarhan, Yenişehir'de Abdullah Özyiğit, Mut'ta Mehmet Saydam, Anamur'da Durmuş Deniz, Bozyazı'da Yüksel Kır, Muğla Fethiye'de Alim Karaca, Marmaris'te Mehmet Oktay, Seydikemer'de İbrahim Ertürk, Muş Bulanık Sarıpınar'da Alaattin Çevik, Malazgirt'te Ahmet Kenan Türker, Malazgirt Konakkıran'da Tevfik Bülbül, Hasköy'de Nedret Paçal, Nevşehir Ürgüp Ortahisar'da Hatice Yavuz, Ordu Gürgentepe'de İsa Yazıcı, Ulubey'de Kani Ergün, Osmaniye Düziçi Böcekli'de Doğan Öztürk, Düziçi Ellek'te Nurettin Mart, Sakarya Adapazarı'nda İsmail Kılıç, Pamukova'da Hüseyin Eryiğit, Samsun Atakum'da Cemil Deveci, Şanlıurfa Birecik'te Hüseyin Kıran, Şırnak Uludere Şenoba'da Sabri Babat,Trabzon Sürmene'de Kemal Küçükalli, Van İpekyolu'nda Sinan Solmaz, Yozgat Sorgun Çiğdemli'de Hasan Ersoy, Sorgun Doğankent'te Ali Erciyas, Sorgun Gülşehri'nde Nihat Karaman, Boğazlıyan Yamaçlı'da Duran Baran, Boğazlıyan Uzunlu'da Tekin Becerik, Zonguldak Ereğli'de Halil Posbıyık."

 

"Toplam 842 adayı açıkladık"

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, PM toplantısının ardından yaptığı açıklamada, İstanbul'da bugün 29 ilçeyi açıkladıklarını, bu ilde açıkladıkları ilçe sayısının 30'u bulduğunu söyledi.

 

Bugünkülerle Türkiye genelinde toplam 842 belediye başkan adayını açıkladıklarını belirten Torun, özverili çalışmalarından dolayı bütün PM üyelerine teşekkürlerini sundu. Torun, "Yaklaşık 100 belediyemiz kaldı, bunları da önümüzdeki hafta açıklamış olacağız. Ve tüm belediye başkan adaylarımızı açıklayarak yolumuza devam edeceğiz." diye konuştu.

 

Torun, her şeyin planladıkları gibi devam ettiğini, birçok belde, ilçe, il ve büyükşehirde CHP'li belediyelerin görüleceğini kaydetti.




Bu haber 770 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Fenerbahçe 1 1 0 0 5 0 3 +5
2 Sivasspor 1 1 0 0 3 0 3 +3
3 Yeni Malatyaspor 1 1 0 0 3 0 3 +3
4 Yukatel Denizlispor 1 1 0 0 2 0 3 +2
5 Alanyaspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
6 Antalyaspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
7 Çaykur Rizespor 1 1 0 0 1 0 3 +1
8 Beşiktaş 2 1 1 0 3 3 3 0
9 Kasımpaşa 1 0 0 1 1 1 1 0
10 Trabzonspor 1 0 0 1 1 1 1 0
11 Konyaspor 1 0 0 1 0 0 1 0
12 MKE Ankaragücü 1 0 0 1 0 0 1 0
13 Gençlerbirliği 1 0 1 0 0 1 0 -1
14 Kayserispor 1 0 1 0 0 1 0 -1
15 Galatasaray 1 0 1 0 0 2 0 -2
16 Medipol Başakşehir 1 0 1 0 0 3 0 -3
17 Göztepe 2 0 2 0 0 4 0 -4
18 Gazişehir Gaziantep 1 0 1 0 0 5 0 -5
Takım O G M B A Y P AV
1 Adana Demirspor 2 1 0 1 2 0 4 +2
2 Menemenspor 1 1 0 0 2 0 3 +2
3 Akhisarspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
4 Fatih Karagümrük 1 1 0 0 3 1 3 +2
5 Hatayspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
6 Osmanlıspor FK 1 1 0 0 2 1 3 +1
7 Ümraniyespor 1 1 0 0 3 1 3 +2
8 BB Erzurumspor 1 0 0 1 2 2 1 0
9 Boluspor 2 0 1 1 1 2 1 -1
10 İstanbulspor 1 0 0 1 2 2 1 0
11 Keçiörengücü 1 0 0 1 1 1 1 0
12 Adanaspor 1 0 1 0 0 1 0 -1
13 Altay 1 0 1 0 1 3 0 -2
14 Altınordu 1 0 1 0 0 1 0 -1
15 Balıkesirspor 1 0 1 0 0 2 0 -2
16 Bursaspor 1 0 1 0 1 3 0 -2
17 Giresunspor 1 0 1 0 0 2 0 -2
18 Eskişehirspor 1 0 0 1 1 1 5 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Afjet Afyonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Amed Sportif 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Bak Spor 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Gümüşhanespor 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Hacettepe Spor 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Hekimoğlu Trabzon 0 0 0 0 0 0 0 0
7 İnegölspor 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Kırklarelispor 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Manisa FK 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Pendikspor 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Samsunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Sancaktepe Bld 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Sarıyer 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Tarsus İdman Yurdu 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Yeni Çorumspor 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Zonguldak Kömürspor 0 0 0 0 0 0 0 0
17 1922 Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Şanlıurfaspor 0 0 0 0 0 0 6 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Artvin Hopaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Buca FK 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Çankaya FK 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Çatalcaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Düzcespor 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Erzin Spor Kulübü 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Karaköprü Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Kızılcabölükspor 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Serik Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Silivrispor 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Sultanbeyli Bld. 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Şile Yıldızspor 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Tokatspor 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Yeni Orduspor 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Yomraspor 0 0 0 0 0 0 0 0
16 24 Erzincanspor 0 0 0 0 0 0 0 0
17 68 Aksaray Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Manisaspor 0 0 0 0 0 0 6 0
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 24/08/2019 MKE Ankaragücü vs Kayserispor
 24/08/2019 Alanyaspor vs Kasımpaşa
 24/08/2019 Medipol Başakşehir vs Fenerbahçe
 25/08/2019 Çaykur Rizespor vs Sivasspor
 25/08/2019 Trabzonspor vs Yeni Malatyaspor
 25/08/2019 Antalyaspor vs Yukatel Denizlispor
 25/08/2019 Galatasaray vs Konyaspor
 26/08/2019 Gazişehir Gaziantep vs Gençlerbirliği
 30/08/2019 Kasımpaşa vs MKE Ankaragücü
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 24/08/2019 Keçiörengücü vs Osmanlıspor FK
 24/08/2019 Altınordu vs Fatih Karagümrük
 24/08/2019 Balıkesirspor vs BB Erzurumspor
 25/08/2019 Ümraniyespor vs Giresunspor
 25/08/2019 Menemenspor vs Hatayspor
 25/08/2019 Adanaspor vs Eskişehirspor
 25/08/2019 Bursaspor vs Akhisarspor
 26/08/2019 İstanbulspor vs Altay
 30/08/2019 Osmanlıspor FK vs Adanaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/08/2019 Etimesgut Belediyespor vs Niğde Anadolu FK
 01/09/2019 Bayburt İÖİ vs Elazığspor
 01/09/2019 Sivas Belediyespor vs Kardemir Karabükspor
 01/09/2019 Van BBSK vs Bandırmaspor
 01/09/2019 Ankara Demirspor vs Bodrumspor
 01/09/2019 Kastamonuspor 1966 vs Tuzlaspor
 01/09/2019 Eyüpspor vs Kırşehir Belediyespor
 01/09/2019 Utaş Uşakspor vs Kahramanmaraşspor
 01/09/2019 Sakaryaspor vs Ergene Velimeşe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/08/2019 Silivrispor vs Erzin Spor
 31/08/2019 Sultanbeyli Bld. vs Manisaspor
 01/09/2019 Artvin Hopaspor vs Yomraspor
 01/09/2019 Karaköprü Belediyespor vs Şile Yıldızspor
 01/09/2019 Yeni Orduspor vs 68 Aksaray Belediyespor
 01/09/2019 Düzcespor vs Kızılcabölükspor
 01/09/2019 Serik Belediyespor vs 24 Erzincanspor
 01/09/2019 Tokatspor vs Çatalcaspor
 01/09/2019 Buca FK vs Çankaya FK
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar

AKP 17 yılda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde ne kadar yolsuzluk yapmıştır?


GÜNLÜK BURÇ
HABER ARA
YUKARI YUKARI